Animato logo

Zpětné odkazy

Zpět na přehled článků
Zpětné odkazy nebo také backlink či inbound link jsou všechny odkazy na internetu, které směřují na náš web. Tyto odkazy jsou velice důležité hlavně z pohledu vyhledávačů. Jsou pro ně něco jako reference. Čím více kvalitních odkazů máme, tím lépe nás vyhledávací roboti hodnotí.
 
Dobrý odkazový profil tedy zvyšuje viditelnost webu - zlepšuje naše umístění ve výsledcích vyhledávání. Zpětné odkazy tvoří tzv. off - page faktory, které jsou považovány za jeden z nejdůležitějších SEO nástrojů.
 

Jak vypadají kvalitní zpětné odkazy?

Důležité není pouze množství těchto odkazů, ale také jejich jakost – stáří, text, který je obklopuje, a hodnota stránky, z níž se odkazuje. U backlinků bychom měli věnovat pozornost rovněž samotnému tvaru odkazu (tzv. anchot text).
 
Je potřeba usilovat o získání kvalitních, tematickýchrůznorodých zpětných odkazů. Pouze ty nám totiž mohou zajistit lepší pozice na Seznamu nebo Google, nárůst návštěvnosti webu a v konečném důsledku také zvýšení obratu a zisku.
 

Jak je mohu získat?

Zpětné odkazy by měly vznikat přirozeně. Kvalitního linkového profilu můžeme dosáhnout hlavně tvorbou zajímavého a relevantního obsahu, který budou ostatní weby chtít šířit dál. Alternativní metodou jepak registrace do katalogů, výměna nebo nákup zpětných odkazů.
Buďte v obraze! Novinky do emailu zdarma.
Aktuality
O nás
Již více než 19 let
se věnujeme tvorbě webů a e-shopů.
O váš úspěch na
internetu se dnes stará
přes 10 specialistů.
Animato je
česká firma
rodinného
charakteru.
Pro sebe i své klienty
se snažíme vytvářet
příjemné a inspirativní
prostředí, ve kterém se dobře tvoří.
Mezi hlavní hodnoty,
kterými se řídíme, patří
odbornost, vstřícnost a spolehlivost.

Optimato - internetový marketing
Mapa Optimata
telefon603 579 377
animato