Animato logo

Captcha

Zpět na přehled článků
Jde o Captcha test (Turingův test), jehož cílem je odlišit skutečného člověka od automatizovaného programu nebo robota.
 
S Captcha testem se můžete setkat například při vyplňování formulářů na internetu, když opisujete text ze zdeformovaného obrázku nebo odpovídáte na triviální otázku.
 

Výhody Captcha testu

Internet je plný různých programů a "spamovacích" robotů, které prochází web po webu a hledají formuláře nebo diskuzní fóra, která nejsou zajištěna nějakým typem Captcha testu. Pokud takové najdou, mohou bezplatně propagovat stránky psaním různých reklamních sdělení nebo vkládáním zpětných odkazů.
 
Turingův test může být výhodný také v případě, když chcete znemožnit automatické používání nějaké funkce - například u serverů pro sdílení souborů nebo pro prezentaci fotografií zdarma je takto zajištěno, aby nebylo možné obsah serveru "vykrádat" nějakým automatickým programem nebo jinak nadužívat jeho služby.
 

Vědeli jste, že...

Například u kontaktních formulářů existují i jiné způsoby, jak odlišit živého člověka od stroje s umělou inteligencí. Pro tyto účely se pak používají speciální kombinace různých technik.
 
Zajímavostí je projekt Recaptcha, který využívá toho, že denně jsou po celém internetu přepsány milióny slov z obrázků. Tímto způsobem pak digitalizuje staré knihy, noviny a rukopisy - nechává zkrátka návštěvníky webů přepisovat skutečné zašlé texty slovo po slově.
Buďte v obraze! Novinky do emailu zdarma.
Aktuality
O nás
Již 20 let
se věnujeme tvorbě webů a e-shopů.
O váš úspěch na
internetu se dnes stará
přes 12 specialistů.
Animato je
česká firma
rodinného
charakteru.
Pro sebe i své klienty
se snažíme vytvářet
příjemné a inspirativní
prostředí, ve kterém se dobře tvoří.
Mezi hlavní hodnoty,
kterými se řídíme, patří
odbornost, vstřícnost a spolehlivost.

Optimato - internetový marketing
Mapa Optimata
telefon603 579 377
animato