Animato logo

Chraňte návštěvníky svého webu

Zpět na přehled článků
Uživatelé na váš web vkládají pomocí formulářů své citlivé údaje s důvěrou. Nepodceňujte proto zabezpečení svého webu. Ukrást data je dnes jednodušší, než se zdá.

Nebezpečí číhá doslova za rohem

Zneužití dat na internetu si vysvětlíme pomocí dvou krátkých příběhů. Vysoupí v nich:
Alice (vy)
Alice
Bob (stránky, se kterými komunikujete)
Bob
Cyril (narušitel)
Cyril

Štít_1Nešifrovaná data

Váš počítač komunikuje s každou stránkou, e-shopem nebo formulářem, na který vstoupíte. Vyměňují si mezi sebou data, např. vaše jméno, heslo, historii nákupů nebo co na webu publikujete. Pokud daná webová stránka není zabezpečená, všechny informace z této výměny si může přečíst třetí strana, která se do ní snadno nabourá.
Příklad z praxe

Příklad z praxe

Alice vyplňuje u Boba na stránkách formulář. Žárlivý Cyril se snaží zadávané údaje přečíst, napadne server a v případě, že není zabezpečen, je dostane naservírované na stříbrném podnose.
 
Pokud je ale komunikace serveru šifrovaná, narazí Cyril pouze na změť 1 a 0. Nikdy se tak nedozví, jaké údaje Alice s Bobem sdílí. Zabezpečené stránky poznáte podle předpony https.
Jak https funguje

Jak https funguje

Pokud by se Cyril přece jen snažil komunikaci mezi Alicí a Bobem rozšifrovat, prohlížeč si od něj vyžádá bezpečnostní certifikát pro rozšifrování dat. Tímto certifikátem si ověřuje, že komunikuje s vámi a ne s žádnou třetí stranou, která by vás mohla poškodit. Cyril mu však takový certifikát dát nemůže, proto prohlížeč upozorní Alice, že se na webu děje něco nekalého. A Cyril utře nos.
Zařídíme vám šifrovanou komunikaci

Zařídíme vám šifrovanou komunikaci

Pomůžeme vám zavést https komunikaci na celém webu. Vybereme a nakoupíme pro vás certifikáty a nastavíme vše potřebné. Vyšší bezpečnost vašeho webu oceníte nejen vy a uživatelé, ale také Google. Zabezpečené weby upřednostňuje ve výsledcích vyhledávání.

Štít_2Nezabezpečená doména

Na internetu běžně pracujeme s textovými doménami, které se nám lépe pamatují. Aby názvy byly srozumitelné i počítačům, překládají se textové domény/e-maily do číselných IP adres. Za tento překlad je zodpovědný DNS.
 
Právě v procesu překládání číhá velké bezpečnostní riziko. Cyril může pod zadávanou textovou adresu podstrčit jinou IP (číselnou) adresu. Alice potom zadá do vyhledávače jméno oblíbeného e-shopu a vůbec netuší, že se pohybuje na cizích stránkách. Důvěřivě vyplňuje uživatelské jméno, heslo i číslo karty. Stránky se totiž tváří přesně tak, jak je zvyklá. Proto by Alice ani ve snu nenapadlo, že své údaje svěřuje někomu jinému.
 

Zabezpečte svou doménu proti zneužití s DNSSEC

Prověřme zabezpečení vaší domény a nastavme ji tak, aby se k ní třetí strany nedostaly. Zaveďme na vašich stránkách DNSSEC (Domain Name System Security Extension) a braňme citlivá data vašich uživatelů.
Chraňte se proti častým útokům zvenčí

Chraňte se proti častým útokům zvenčí

Pořiďte si do CMS bezpečnostní balíček

 
  • omezí přihlášení do CMS na vybrané počítače
  • ochrání před hádáním hesla
  • vynutí https spojení na webu nebo v administraci
  • ochrana proti útokům typu clickjacking (kradení myši)
  • technologie HSTS (zvýšení účinnosti HTTPS)
Získat nezávaznou nabídku
Pošlete nám prosím kontakty na sebe, ozveme se obratem a připravíme nezávaznou nabídku.
Buďte v obraze! Novinky do emailu zdarma.
Aktuality
O nás
Již 20 let
se věnujeme tvorbě webů a e-shopů.
O váš úspěch na
internetu se dnes stará
přes 12 specialistů.
Animato je
česká firma
rodinného
charakteru.
Pro sebe i své klienty
se snažíme vytvářet
příjemné a inspirativní
prostředí, ve kterém se dobře tvoří.
Mezi hlavní hodnoty,
kterými se řídíme, patří
odbornost, vstřícnost a spolehlivost.

Optimato - internetový marketing
Mapa Optimata
telefon603 579 377
animato