Animato logo

Copywriting a rewriting

Zpět na přehled článků
Copywriting je obor, který se zabývá tvorbou čtivých a obchodně úspěšných textů. Tímto termínem se ale označuje také samotný proces psaní reklamních textů. Tvůrce takovýchto textů se pak jmenuje copywriter (textař).
 
Psaní poutavých obchodních textů není důležité pouze po stránce informační a reklamní. Web copywriting je významnou součástí internetového marketingu a tedy velice důležitým prvkem také z hlediska optimalizace pro vyhledávače(SEO).
 

V čem spočívá kouzlo copywritingu?

Copywriter píše kvalitní texty se snahou čtenáře maximálně zaujmout, poskytnout mu informacevzbudit v něm důvěru. Pokud se mu to podaří, dostaví se požadovaný efekt - podnět ke koupi produktu, objednání služby či zapamatování firemní značky (branding). 
 

Úspěšné texty, kterými se odlišíte

Získat sympatie uživatelů a stoupnout v očích vyhledávačů je snem každého. Dobrý copywriter umí tyto sny proměnit ve skutečnost. Reklamní texty, které tvoří, jsou poutavé, čtivé, jasné, přesvědčivé a smysluplné. Jsou založené na originálním obsahu a vybudované na pevných základech spisovné gramatiky.
 
Copywriting může mít podobu souvislého textu, ale i krátkých nadpisů, sloganů (claimů), nebo i popisu tlačítek nebo prvků v navigaci. Uplatnění nachází hlavně při vytváření obsahu pro web, popisků produktů nebo služeb či tvorbě reklamních článků.
 

Rewriting

Vytváření kvalitního textového obsahu se věnuje další disciplína – tzv. rewriting. Na rozdíl od copywritingu, který se zabývá vytvářením textů nových, se rewriting věnuje úpravám texů stávajících.
 
Práce s předem vytvořeným obsahem pak spočívá v jeho zkrácení, prodloužení, přeformulování nebo zavedení klíčových slov či frází. 
Buďte v obraze! Novinky do emailu zdarma.
Aktuality
O nás
Již 20 let
se věnujeme tvorbě webů a e-shopů.
O váš úspěch na
internetu se dnes stará
přes 12 specialistů.
Animato je
česká firma
rodinného
charakteru.
Pro sebe i své klienty
se snažíme vytvářet
příjemné a inspirativní
prostředí, ve kterém se dobře tvoří.
Mezi hlavní hodnoty,
kterými se řídíme, patří
odbornost, vstřícnost a spolehlivost.

Optimato - internetový marketing
Mapa Optimata
telefon603 579 377
animato