Animato logo

Naše weby používají krásné webové fonty

Zpět na přehled článků
Mít originální, nápaditý a přehledný web není jen tak. Uživatele potřebujete hlavně zaujmout. Hezkou grafikou. Relevantním textem i formou, kterou ho prezentujete. Klíčovým slovem tohoto článku jsou fonty.
Webové fonty u nás zdarma
 
Co je to font?
  • sada znaků abecedy jednotného stylu a velikosti
  • styly písma ve výpočetní technice
 
U nás ve všech projektech používáme graficky vyzrálé fonty. Všude jinde si tento originální prvek zaplatíte. Zákazníkům je dáváme gratis a nemusí za ně platit po celou dobu životnosti svého webového projektu. Bez ohledu na to, kolik lidí webové stránky zhlédne.

Systémové vs. nesystémové fonty

Systémový font
Tyto styly písma najdete ve všech operačních systémech, kde jsou nastaveny jako výchozí. Jedná se o pevně definované styly, které jsou volně přístupné všem uživatelům. Pokud je použijete na svém webu, vámi zvolené písmo se spolehlivě zobrazí každému uživateli. Tím ale výčet výhod končí. Váš web díky nim zapadne mezi miliony dalších neosobních webů.
 
Těmito fonty nikoho neohromíte. Times New Roman, Calibri, Comic Sans MS, Courier New. Všichni je dokonale znají. Používají je totiž při psaní e-mailů, seminárek nebo když doma propadají reklamní lidové tvořivosti.
Nevzhledný systémový font

 

Nesystémový font

To je jiná liga. Co font, to originál. Nesystémové fonty jsou speciálně navržené styly písma z dílen typografů a písmařů. Se stoupajícími nároky na design webu se těší stále větší oblibě. Jejich použití má pro vaše stránky nespočet výhod. Připravit si totiž hezké obrázky, neotřelou grafiku a kvalitní obsah je sice fajn, ale pokud to všechno doplníte písmem Times New Roman, nezbyde z toho nic. Vaše stránky budou na první pohled působit lacině. Jako jinak uspořádaná seminární práce. Bez urážky.
 
S nesystémovými fonty podpoříte jedinečnost a atraktivitu celého webu. K hezkým obrázků, neotřelé grafice a kvalitnímu obsahu totiž přibyde jedinečné písmo. Třešnička na dortu. Mívá to ale jednu nevýhodu. Nesystémové fonty jsou autorským dílem. Za jejich použití na webu se proto jinde platí pronájem. Cena licence se odvíjí od počtu zobrazení stránek. My pro vás ale máme dobrou zprávu.
 
Našich projektů se to netýká. Záleží nám na vizuální kvalitě našich projektů, proto pronájem těchto fontů za klienty platíme. Naše projekty mají nesystémové fonty jednoduše zdarma. Chceme, aby jim to na internetu slušelo.

Ukázky nesystémových fontů z našich webů

Stuha
Kuchyně Šíbr reference
Petrof titulní stránka
Torrimex - titulní strana

Další ukázky nesystémových fontů

Nesystémový font
Nesystémový font
Na základní škole frčel Comic Sans (někomu to zůstalo dodnes), na vysoké škole trvali na Times New Roman a někdy i Arialu. Vaše webové stránky si ale zaslouží něco lepšího. S nesystémovými fonty své stránky posunete zase o kus dál.
Získat nezávaznou nabídku
Pošlete nám prosím kontakty na sebe, ozveme se obratem a připravíme nezávaznou nabídku.
Buďte v obraze! Novinky do emailu zdarma.
Aktuality
O nás
Již 20 let
se věnujeme tvorbě webů a e-shopů.
O váš úspěch na
internetu se dnes stará
přes 12 specialistů.
Animato je
česká firma
rodinného
charakteru.
Pro sebe i své klienty
se snažíme vytvářet
příjemné a inspirativní
prostředí, ve kterém se dobře tvoří.
Mezi hlavní hodnoty,
kterými se řídíme, patří
odbornost, vstřícnost a spolehlivost.

Optimato - internetový marketing
Mapa Optimata
telefon603 579 377
animato