Animato logo

Nejdříve řešíme obsah. Potom teprve grafickou podobu webu.

Zpět na přehled článků
Vyrobit web a potom přemýšlet, jaký obsah do  něj umístit - to je cesta do pekel. Základem úspěšného webového projektu je důkladná příprava a podrobná obsahová strategie. Bez ní se nemá cenu do realizace webu pouštět.

Jak příprava pro výrobu webu vypadá

Pečlivá příprava předcházející výrobě webu se skládá z několika kroků:
Audit klíčových slov

Audit klíčových slov

Základem úspěchu je “zaútočit” na potřeby vašich zákazníků a uživatelů. Odhalit jejich potřeby, přání a nálady. Pak bude snáz “ruka v rukávě”. Co lidi v rámci vaší nabídky zajímá, co se jim líbí a co potřebují, pomůže odhalit analýza klíčových slov.
 
Na základě výstupů budeme vědět, co na webu nesmí chybět a čemu se budeme věnovat.
Drátěné modely

Drátěné modely

Obsahovou strategii a celý koncept následně převedeme do drátěných modelů. Jedná se o “sparťanskou verzi” stránek.
 
Do “dráťáků” vždy rozkreslujeme titulní stranu a vybrané obsahové stránky. U e-shopů navíc přehled kategorií, detail produktu, košík, objednávkový proces a případně další podstránky e-shopu. Na nákresech uvidíte rozvržení konkrétního obsahu. Drátěné modely stránek poprvé vizuálně ztvární představy klienta i zpracovatele. Na papíře se poprvé objeví předběžná vizualizace webu.
 
Tvorba drátěných modelů sice zabere více času v úvodní etapě projektu, ale vyvarujeme se díky ní nedorozumění a zbytečnému přepracovávání v dalších etapách.
Příprava textového obsahu

Příprava textového obsahu

Součástí kvalitního obsahu jsou i stručné, čtivé a atraktivní texty. Ať už se věnujete studním, obráběcím strojům, manikúře nebo výrobě prstenů, připravíme vám texty, na které uslyší vyhledávače i uživatelé. Originální obsah je dnes nutností. Investice do textů na míru se vám proto vyplatí.
Grafické řešení

Grafické řešení

Když máme dobrý obsah a drátěné modely, můžeme přistoupit k designu webových stránek. Dohodneme se na vhodném fontu, barevnosti a typografii stránek. Doplníme fotografie a důležitá sdělení znázorníme infografikou.
 
Design musí spolu s obsahem, potřebami vašich klientů a podnikání fungovat jako jeden konzistentní celek. Jedině tak může vzniknout působivý funkční web nebo e-shop.
Těžko na cvičišti, lehce na bojišti. Příprava podkladů pro web je náročnou disciplínou. Když ji ale zvládneme hned na začátku, výsledkem bude kvalitní, dobře a rychle zpracovaný web. Rádi vám s přípravou pomůžeme, stačí se ozvat a domluvíme se na dalším postupu.
Získat nezávaznou nabídku
Pošlete nám prosím kontakty na sebe, ozveme se obratem a připravíme nezávaznou nabídku.
Buďte v obraze! Novinky do emailu zdarma.
Aktuality
O nás
Již 20 let
se věnujeme tvorbě webů a e-shopů.
O váš úspěch na
internetu se dnes stará
přes 12 specialistů.
Animato je
česká firma
rodinného
charakteru.
Pro sebe i své klienty
se snažíme vytvářet
příjemné a inspirativní
prostředí, ve kterém se dobře tvoří.
Mezi hlavní hodnoty,
kterými se řídíme, patří
odbornost, vstřícnost a spolehlivost.

Optimato - internetový marketing
Mapa Optimata
telefon603 579 377
animato