Animato logo

Proč otevřít dveře e-shopu 'zbožákům'

Zpět na přehled článků

Protože koupěchtiví lidé je milují. Dokládá to i statistika na Netmonitoru, podle níž např. Heureku.cz měsíčně navštíví skoro pět milionů lidí a Zbozi.cz okolo tří milionů lidí. Jedná se o dva nejoblíbenější zbožové vyhledávače v České republice. Znovu si přečtěte ta čísla a uznejte, že by mohlo jít o solidní zdroj návštěvnosti a konverze.

Zákazníkům usnadňují rozhodování při nákupu

Zbožové vyhledávače totiž lidem umožňují srovnat nabídku různých obchodů na jednom místě. Navíc si zde ověří nejen cenu, dostupnost, ale i dosavadní zkušenosti ostatních jak s e-shopem, tak s konkrétním produktem.

 

Co přinesou vašemu e-shopu

Zdroj kvalitní návštěvnosti a vyšší míry konverze. Protože se zde většinou pohybují lidé, kteří jsou rozhodnutí si něco koupit. Jde jim jen o to vybrat si vhodný obchod a získat více informací.

Napište nám a zbožáky využijete naplno

Na zbožáky se dostanete pomocí XML feedů

Ve "zbožácích" se mohou registrovat pouze e-shopy, které mají výstup produktů v XML. Pokud takový výstup nemáte, neházejte flintu do žita.

XML feed má standardizovanou podobu. Jeho přesnou strukturu si můžete dohledat buď na internetu, nebo v knihách o SEO. Pokud si s tím nevíte rady, požádejte o pomoc marketingového specialistu.

Co XML feed obsahuje?

  • název produktu
  • jeho charakteristiku
  • EAN
  • datum doručení
  • cenu atd.
Proč je dobré využívat zbožové vyhledávače

Úskalí zbožových vyhledávačů

  • Optimalizace xml
Vygenerovat Xml feed je jedna věc. Věc druhá je jeho průběžná aktualizace. Pravidelně všechny náležitosti ve struktuře kódu kontrolujte. Jeho komplexnost vás totiž může lehce ošálit. Všechny důležité pozice opatřete vhodnými klíčovými slovy. Jen tak vás zákazníci najdou a vaše šance na prodej se tak zvýší.
 
  • Konkurenceschopnost
Protože zákazníci zbožové vyhledávače milují, snaží se jejich návštěvnosti využít mnoho internetových obchodů. Jelikož podnikáte v oboru, kde je silné konkurenční prostředí, zbožáky vaší  konkurenceschopnost spolehlivě prověří.
 
Pečlivost a důslednost se vám u "zbožáků" vyplatí. Ukažte natřískanému světu zákazníků, že máte co nabídnout. Při správném nastavení se o vaše zboží poperou.
Buďte v obraze! Novinky do emailu zdarma.
Aktuality
O nás
Již více než 19 let
se věnujeme tvorbě webů a e-shopů.
O váš úspěch na
internetu se dnes stará
přes 10 specialistů.
Animato je
česká firma
rodinného
charakteru.
Pro sebe i své klienty
se snažíme vytvářet
příjemné a inspirativní
prostředí, ve kterém se dobře tvoří.
Mezi hlavní hodnoty,
kterými se řídíme, patří
odbornost, vstřícnost a spolehlivost.

Optimato - internetový marketing
Mapa Optimata
telefon603 579 377
animato