Animato logo

Screenshot

Zpět na přehled článků
Screenshotem, nebo také snímkem obrazovky, se rozumí obrázek zobrazující přesně to, co v určitý okamžik bylo na vašem monitoru počítače. Jde tedy o jakousi zmraženou fotografii vaší plochy, otevřených oken, programů a dalších prvků, které jste zrovna měli na obrazovce.
 

Jak pořídit screenshot?

Screenshot pořídíte nejčastěji pomocí klávesy PrintScreen (nachází se většinou v horním rohu nad klávesou Insert nebo Page Up). Stiskem této klávesy se ale pouze screenshot uloží do schránky, odkud je třeba ho pomocí klávesové zkrátky Ctrl+V vložit do vhodného programu - buď do grafického editoru či prohlížeče obrázků anebo třeba do Wordu. Vzniklý soubor je pak možné někomu poslat, vytisknout nebo jej jinak použít.
 

Využití snímku obrazovky

Screenshot může být užitečný pro diagnostiku potíží - pokud potřebujete ukázat, co je špatně, nebo kde je co chybně zobrazené, bývá obrázek lepší než tisíc slov. Kromě toho jej lze samozřejmě použít pro mnoho dalších účelů, pro zachycení nějaké vtipné situace, prokázání úspěchu ve hře nebo ilustraci v návodu k použití programu.
Buďte v obraze! Novinky do emailu zdarma.
Aktuality
O nás
Již více než 19 let
se věnujeme tvorbě webů a e-shopů.
O váš úspěch na
internetu se dnes stará
přes 10 specialistů.
Animato je
česká firma
rodinného
charakteru.
Pro sebe i své klienty
se snažíme vytvářet
příjemné a inspirativní
prostředí, ve kterém se dobře tvoří.
Mezi hlavní hodnoty,
kterými se řídíme, patří
odbornost, vstřícnost a spolehlivost.

Optimato - internetový marketing
Mapa Optimata
telefon603 579 377
animato