Animato logo

Hlavní roli na webu musí hrát kvalitní obsah

Zpět na přehled článků

Bez kvalitního a zajímavého obsahu daleko nedojdete. Pokud uživatele na internetu v pár minutách neupoutáte, určitě odejdou. Musíte jim zajímavou formou nabídnout informace a příběhy, které je zaujmou a budou pro ně užitečné. V pravidelných dávkách. Říkaly nám to už naše babičky, vzpomeňte si: sejde z očí, sejde z mysli.

Co to ten kvalitní obsah vlastně je?

Co to ten kvalitní obsah vlastně je?

Slovo obsah může logicky evokovat text. Kvalitní obsah je o kvalitních textech. Ale také o originální infografice, přehledné struktuře stránek, nebo zajímavém logu.
 
Kvalitní obsah znamená, že vaše stránky/e-shop fungují jako celek. Zajímavé logo, snadná struktura celého webu, nevšední infografika, poutavý text o tématu, které návštěvníkům otevře nové obzory. To všechno dohromady tvoří kvalitní obsah. Oskarový film. Pokud jeden článek selže, bude to už jen na krajskou filmovou soutěž. A vy zase budete hrát druhé housle.

Na co se tedy musíte zaměřit?

 • správě zvolený titulek
Titulek je to první, co návštěvníci ve vyhledávačích uvidí. Pokud je překvapíte neotřelým titulkem, bude je zajímat, co jste zač a přijdou se na vás podívat zblízka. Máte z poloviny vyhráno.
 • přehledná struktura webu

Pokud potřebujeme nějakou informaci, zadáme si požadavek do vyhledávače a po rozkliknutí relevantní adresy čekáme relevantní odpověď. Pokud se k ní musíme složitě proklikávat skrz další podstránky, ztratíme nervy a zkusíme jiné stránky. Víme všichni.

 • dostatečný obsah

Na stránkách návštěvníkům nabídněte vše, co potřebují vědět. Nic míň, nic víc. Zní to jednoduše, že?

 • gramatiku a stylistiku

Při čtení textů vnímáme obsah, neruší nás překlepy, podivné větné konstrukce a nelámeme si hlavu nad tím, co chtěl autor vagóny vět vykolejených u Přerova a smíchaných s rozšvihanou cukrovou řepou říci. Kapišto?

 • prospěšnost pro uživatele

Nabízené informace návštěvníky v něčem obohatí. Ať už duševně, nebo materiálně. Výhry, soutěže, návody, cenné rady nebo doporučení. To se nikdy neztratí.

 • zábava

Vyděsit své zákazníky umí každý, ale pobavit? Smích je mocný léčitel. Proč toho nevyužít?

Investujte svůj čas a peníze do obsahu, který prodává

Obsah si většina internetových provozovatelů zaplatí pouze jednou. Věří, že je to napořád. Vy už teď víte, že to není pravda. Je to běh na dlouhou trať. Své návštěvníky musíte pravidelně zásobovat články, aktualitami, soutěžemi, odpovídat na časté dotazy, psát recenze a tvořit novou infografiku. Uf. A to je pracné a časově náročné.

Co vám kvalitní obsah přinese?

 • větší návštěvnost
 • více konverzí
 • zvýší povědomí o vaší značce
 • posílíte autoritu v rámci oboru
 • stanete se důvěryhodným zdrojem
Kontaktujte nás a kvalitní obsah webu vás nemine

Nemusíte být scénáristou, hercem a skriptkou zároveň. Posaďte se pohodlně do režisérské židličky a říkejte svému týmu, jak si to představujete. Společně ten oskarový snímek natočíte.

Buďte v obraze! Novinky do emailu zdarma.
Aktuality
O nás
Již 20 let
se věnujeme tvorbě webů a e-shopů.
O váš úspěch na
internetu se dnes stará
přes 12 specialistů.
Animato je
česká firma
rodinného
charakteru.
Pro sebe i své klienty
se snažíme vytvářet
příjemné a inspirativní
prostředí, ve kterém se dobře tvoří.
Mezi hlavní hodnoty,
kterými se řídíme, patří
odbornost, vstřícnost a spolehlivost.

Optimato - internetový marketing
Mapa Optimata
telefon603 579 377
animato