Animato logo

Vyhledávače

Zpět na přehled článků
Internetové vyhledávače jsou webové aplikace, pomocí kterých hledáme relevantní informace na internetu. Tuto funkci plní spolu s vyhledávači také katalogy. Vyhledávání v katalozích ale funguje na jiném principu.
 
V internetových vyhledávačích dnes můžeme hledat nejenom texty, ale také fotografie či videa.
 

Jak vyhledávač funguje?

Po zadání klíčového slova nebo fráze do vyhledávacího políčka nám vyhledávač vypíše ze své databáze výsledky v podobě seznamu odkazů. Databáze internetových vyhledávačů nejsou tvořeny ručně jako u katalogů, ale tzv. roboty. Jsou to speciální programy, které procházejí stránky na internetu a ukládají je (tzv. indexace).
 

Pozice ve vyhledávačích

U vyhledávačů je velice důležité pořadí, v jakém odkazy na webové stránky vypisuje. Čím vyšší pozici ve výsledcích zobrazení máme, tím větší je šance, že naši stránku uživatel navštíví.
 
O umístění ve vyhledávačích rozhoduje několik desítek faktorů (on-page a off-page faktory), které tyto vyhledávače podle různých kritérií nepřetržitě hodnotí. Pořadí odkazů lze výrazně ovlivnit zejména kvalitní optimalizací pro vyhledávače (SEO).
 
V současné době u nás působí 2 vyhledávače – český Seznam a americký Google. Česko spolu s Čínou a Ruskem patří mezi jediné tři země světa, kde lokální vyhledávač dokáže velice obstojně konkurovat světovému vyhledávacímu gigantu Google.
Buďte v obraze! Novinky do emailu zdarma.
Aktuality
O nás
Již 20 let
se věnujeme tvorbě webů a e-shopů.
O váš úspěch na
internetu se dnes stará
přes 12 specialistů.
Animato je
česká firma
rodinného
charakteru.
Pro sebe i své klienty
se snažíme vytvářet
příjemné a inspirativní
prostředí, ve kterém se dobře tvoří.
Mezi hlavní hodnoty,
kterými se řídíme, patří
odbornost, vstřícnost a spolehlivost.

Optimato - internetový marketing
Mapa Optimata
telefon603 579 377
animato