Animato logo

Webhosting

Zpět na přehled článků
Webhosting je služba, která funguje na principu pronájmu prostoru pro web na cizím serveru. Webové stránky nejsou vlastně nic jiného než skupina souborů uložených na nějakém počítači připojeném k internetu (serveru), případně na vícero počítačích. Svoji webovou prezentaci tedy můžete provozovat i na svém kancelářském PC nebo dokonce na dostatečně chytrém mobilním telefonu.
 

Požadavky na server

Aby to ale hladce fungovalo, musí být server neustále spuštěn, mít dostatečný výkon pro vyřizování požadavků všech návštěvníků webu a také dostatečnou kapacitu internetového připojení, aby s nimi mohl rychle komunikovat.
 
Proto se zpravidla používají výkonné počítače ve specializovaných místnostech či budovách, kde je zajištěno připojení k internetu, napájení a záložní napájení, chlazení, údržba atd.
 

Webhosting v praxi

Pro provoz normálního webu je ale zbytečně náročné a drahé zařizovat a provozovat samostatný server. Nabízí se tedy zlatá střední cesta, kdy se vícero webů podělí o jeden server.
 
V praxi to vypadá tak, že si za určitý poplatek pronajímáte část nějakého serveru, na které provozujete své webové stránky. Údržba samotného serveru pak závisí na jeho majiteli. Na jednom serveru přitom běží několik webů, které o sobě navzájem neví, nijak do sebe nezasahují a pouze se dělí o jeho zdroje.
 
Provozovatel tedy hostí váš web na svém serveru, odtud název webhosting. Webhosting pro své klienty samozřejmě nabízí i Optimato.
Buďte v obraze! Novinky do emailu zdarma.
Aktuality
O nás
Již 20 let
se věnujeme tvorbě webů a e-shopů.
O váš úspěch na
internetu se dnes stará
přes 12 specialistů.
Animato je
česká firma
rodinného
charakteru.
Pro sebe i své klienty
se snažíme vytvářet
příjemné a inspirativní
prostředí, ve kterém se dobře tvoří.
Mezi hlavní hodnoty,
kterými se řídíme, patří
odbornost, vstřícnost a spolehlivost.

Optimato - internetový marketing
Mapa Optimata
telefon603 579 377
animato