Animato logo

Webdesign

Základním cílem webdesignu je vytvořit fungující webové stránky. Jak je poznáte? Přichází na ně relevantní návštěvníci, provádí zde opakovaně konverze a navíc o stránkách a jejich obsahu vypráví svým známým. Nemůžou je totiž dostat z hlavy.

Dobře zvládnutý webdesign dlouhodobě generuje loajální a spokojené uživatele

Jak děláme webdesign v Optimatu:
1. Schůzka s klientem

1. Schůzka s klientem

Na začátku každého našeho počínání stojí schůzka s klientem. Vyslechneme si jeho potřeby, požadované cíle a definujeme si cílovou skupinu. Když se důkladně seznámíme s oborem, zákazníky i hodnotami společnosti, můžeme jít na věc.
2. Příprava obsahu, UX designu a drátěných modelů

2. Příprava obsahu, UX designu a drátěných modelů

Výsledkem kvalitního webdesignu jsou srozumitelné a snadno použitelné stránky, které se budou uživatelům pohodlně ovládat a zároveň je budou bavit. Při práci se proto vždy soustředíme na potřeby a pocity uživatelů. Ty jsou alfou a omegou celého projektu.
 
Na základě zjištěných informací navrhneme obsahovou strategii. S ohledem na UX (user experience: uživatelská přívětivost stránek) připravíme přehlednou strukturu a navigaci stránek. Pokud ji klient nemá, rádi mu pomůžeme s vytvořením přesvědčivé firemní identity (loga, firemních barev atd.).
3. Grafické řešení

3. Grafické řešení

Stránky kreslíme na pixel perfect. To znamená, že věnujeme pozornost každému pixelu, aby i při zoomování byly všechna tlačítka a hrany  na stránce ostré a čisté. Stránky kreslíme zvlášť pro počítačovou, responzivní i mobilní verzi. Na všech zařízeních proto vypadají k světu.

V rámci grafiky vám připravíme:

 • vhodný font a typografii
  U každého projektu je nezbytné najít vhodný font a typografii, které budou korespondovat s činností a firemní identitou projektu. U každé stránky nastylujeme nadpisy, řádkování, rozpaly mezi písmeny, zvýraznění textu, odkazy, odrážky atd. Prostě se postaráme, aby vaše stránky působily jednotně. Dobrou čitelnost podpoříme správným nastavením kontrastu.
 • infografiku
  Obsahu i celé stránce leckdy prospěje přeměna textu na infografiku. Na malém prostoru totiž dokáže výstižně vyjádřit to, co někdy nepopíšete ani tisíci slovy. Navíc je vizuálně atraktivnější než sáhodlouhé bloky textu.
 • responzivní a mobilní řešení
  Dnes už nemůžeme ignorovat responzivitu a mobilní verze. Zobrazení stránek musí bez problému fungovat na velkém monitoru, tabletu i telefonu.
 • efekty
  Vaše stránky můžeme oživit pomocí videa či speciálních efektů v HTML5.
V naší práci musíme být pořád ve střehu a vzdělávat se, abychom nezaspali dobu. Ve webdesignu nicméně nesázíme na trendy. Spíše klademe důraz na kvalitu, jednoduchost a přehlednost stránek. Díky tomu zůstávají naše projekty aktuální po několik let. Na to klidně vsadíme všechny boty v kanceláři.
Získat nezávaznou nabídku
Pošlete nám prosím kontakty na sebe, ozveme se obratem a připravíme nezávaznou nabídku.
Buďte v obraze! Novinky do emailu zdarma.
Aktuality
O nás
Již více než 19 let
se věnujeme tvorbě webů a e-shopů.
O váš úspěch na
internetu se dnes stará
přes 10 specialistů.
Animato je
česká firma
rodinného
charakteru.
Pro sebe i své klienty
se snažíme vytvářet
příjemné a inspirativní
prostředí, ve kterém se dobře tvoří.
Mezi hlavní hodnoty,
kterými se řídíme, patří
odbornost, vstřícnost a spolehlivost.

Optimato - internetový marketing
Mapa Optimata
telefon603 579 377
animato