Animato logo

Zvládnutá logistika dělá půl e-shopu

Ze studie APEKu vyplynulo, že se 1/4 zákazníků při výběru e-shopu ohlíží nejen na cenu dopravy, ale hlavně na své předchozí zkušenosti s logistikou obchodu. Pokud u daného e-shopu ještě nenakupovali, neváhají se informovat o zkušenostech svých přátel. Na kvalitě logistiky proto sakra záleží.
Proč je potřeba věnovat logistice zvláštní péči

Proč je potřeba věnovat logistice zvláštní péči

 • jde o jediný přímý kontakt se zákazníkem
 • odvíjí se od ní zákazníkovo hodnocení vašeho e-shopu
 • jedná se o silnou konkurenční výhodu
 • podporuje prodej
 
Naše e-shopy lehce napojíme na různé logistické a dopravní systémy. Pokud si nejste jisti volbou, nebo čímkoliv jiným, určitě nám dejte vědět a podíváme se na to společně.

Dejte zákazníkům na vybranou

Dnes už jsou zvyklí vybírat si dopravu z širšího spektra. Nabídněte jim nejméně tolik možností, kolik očekávají. Pro inspiraci zmíníme nejčastější formy převzetí zboží:
 • Osobní odběr na výdejních místech

  V současné době se jedná o nejpopulárnější formu dopravy v Čechách. Zákazníci si své zboží vyzvedávají osobně např. v: Uložence, Zásilkovně nebo Kouzelné almaře. Tahle forma přepravy většinou něco stojí, částka je ale o poznání menší než u přepravních společností.
 • Přepravní společnosti: PPL, DPD, Geis Parcel, TopTrans

  Za podobné peníze nabízí srovnatelné služby s Českou poštou. I když jsou tam samozřejmě mírné rozdíly. Jejich nespornou výhodou je flexibilita. Při doručování zboží jsou zákazníci o stavu zásilky informování SMS zprávou a můžou cestu svého balíčku sledovat on-line. Aby vyšly svým klientům maximálně vstříc, některé přepravní společnosti připravují pobočky s možností osobního odběru.
 • Česká pošta

  Zákazníci jsou na její služby zvyklí, ví co od ní čekat. Hlavní výhodou České pošty je hustá síť poboček napříč republikou a cenová dostupnost služeb. Lze využít plateb dopředu i dobírek.
 • Kurýrní služba

  Nejrychlejší doručovací služba známá pod jmény firem Messanger, Airway nebo Mesík. Je určená pro nedočkavce, kteří chtějí svou zásilku express rychle. Tato forma dopravy je proto o poznání dražší než ty ostatní.

Co řešení logistiky obnáší

Není toho málo. Při prodeji zboží musíte mít vyřešené:
 • skladové zásoby a prostor, kde je budete schraňovat
 • dopravní společnosti, které zboží zákazníkovi spolehlivě dovezou
 • komunikaci se zákazníky při reklamacích nebo neshodách v dodávce
Tyhle tři body stojí měsíčně dost peněz. Ač se to možná nezdá, logistika je významnou nákladovou položkou. Tím spíš, když dochází k reklamacím a celý vyskladňovací proces se opakuje. A vy jedné objednávce věnujete 2x tolik času.

Skladování a logistika vašeho zboží v rukou zkušených odborníků

Není náhodou, že nejpropracovanější logistiku mají velké e-shopy. Díky velkým objemům objednávek dokáží stlačit náklady na minimum a většinu přidružených činností automatizovat (zřídit si pobočku pošty ve firmě, pořídit si balící nebo expediční linky atd). Pokud nejste Alza, nevěšte hlavu. I vy si můžete obstarat kvalitní logistiku srovnatelnou s "e-shopovými velikány". A za dostupnou cenu.

Jako houby po dešti začínají rašit společnosti/systémy, které se na obrovské pole logistiky specializují. Poradíme vám, jakého partnera oslovit.

Celý ten náročný proces, od přijetí objednávky, vyskladnění zboží, polepení, zabalení, předání dopravci a doručení, zvládnou za vás. A nestojí to svět. Když si spočítáte, na kolik vás přijde pronájem skladu, mzda zaměstnance/ů, kteří se o logistiku musí starat, náklady na energie, pojištění atd. a podíváte se na ceníky těchto společností, uvidíte, že využití podobných služeb může být schůdnou cestou.

Dostupnost zbožíV čem vám logistické společnosti vytrhnou trn z paty:

 • sníží vám náklady na zásilky
 • dodají zboží vašim zákazníkům ještě v den objednávky, nejpozději do druhého dne
 • budete mít 100% kontrolu nad objednávkami
 • získáte více času na váš obchod

Neodsouvejte logistiku na zadní kolej. Na tom, jak jsou vaši zákazníci spokojeni s přepravou zboží, záleží. Skrze tuto zkušenost budou nahlížet na celý váš e-shop. Kontaktujte nás, rádi vám s dopravou poradíme.

Buďte v obraze! Novinky do emailu zdarma.
Aktuality
O nás
Již více než 19 let
se věnujeme tvorbě webů a e-shopů.
O váš úspěch na
internetu se dnes stará
přes 10 specialistů.
Animato je
česká firma
rodinného
charakteru.
Pro sebe i své klienty
se snažíme vytvářet
příjemné a inspirativní
prostředí, ve kterém se dobře tvoří.
Mezi hlavní hodnoty,
kterými se řídíme, patří
odbornost, vstřícnost a spolehlivost.

Optimato - internetový marketing
Mapa Optimata
telefon603 579 377
animato